
Дезінфекція транспорту ᐉ дезінфекційна обробка транспорту
Дезінфекція транспортних засобів – одна з найважливіших процедур, яка проводиться відповідно до санітарно-епідеміологічними нормами України.
Профілактична дезінфекція транспорту пасажирських перевезень
✅ Одним із пріоритетних загальнодоступних заходів неспецифічної профілактики інфекційних захворювань та забезпечення належного рівня інфекційної безпеки населення є здійснення профілактичної дезінфекції. Перш за все, це стосується так званих епідемічно значущих об’єктів, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням великої кількості людей з різних вікових і соціальних груп, серед яких можуть бути хворі на інфекційні захворювання, а також носії збудників.
✅ До об’єктів, де необхідно здійснювати профілактичні дезінфекційні заходи, відносяться всі види пасажирського транспорту. Перевезення пасажирів супроводжується надзвичайно сприятливими умовами для розвитку активного епідемічного процесу.
✅ Тому на міському пасажирському транспорті ряд заходів передбачено, зокрема, Наказом МОЗ України від 06.11.2015 р. №732 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій».
Згідно цього документу в період епідемічного підйому захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції мають проводитись профілактичні, протиепідемічні та дезінфекційні заходи на підприємствах усіх видів міського транспорту, а саме: організація проведення вологого прибирання пасажирського транспорту після закінчення робочої зміни з використанням засобів дезінфекції; забезпечення працівників милом або антисептиками для забезпечення дотримання ними правил особистої гігієни.
✅ В міських транспортних засобах обробка проводитися після закінчення робочої зміни і висадки пасажирів. Дезінфекції підлягають внутрішні поверхні салону (двері, поруччя, компостери, сидіння, підвіконня), кабіна водія (кермо, приладова дошка, ручка перемикання швидкостей, ручка гальма стоянки, перемикачі світлових приборів) та інші вологостійкі поверхні.
✅ В транспортних парках і депо дезінфекції підлягають: санітарно-побутові приміщення (не менше 2-х разів на добу і за потребою), кімнати прийому їжи, санітарно-технічне обладнання в туалетах, душових і кімнатах гігієни (не менше 2-х разів на добу і за потребою), меблі, ручки дверей в усіх приміщеннях і поруччя, прибиральний інвентар (після кожного прибирання) тощо.
✅ На залізничному транспорті дезінфекція має проводитись на рухомому складі (у вагонах, як на шляху прямування потягу так і в пунктах формування і обороту поїздів), а також на вокзалах і станціях. Дезінфекції підлягають приміщення санітарних вузлів, санітарно-технічне обладнання, ящики для сміття, прибиральний інвентар (наприклад, через кожні 4 години прямування потягу). Аналогічні роботи мають проводитись на повітряному і водному транспорті.
Дезінфекційні заходи транспорту непассажірскіх перевезень
✅ Профілактична дезінфекція проводиться також на транспорті не пов’язаному з перевезенням пасажирів, зокрема: на санітарному транспорті після перевезення інфекційних хворих (автомобілі швидкої медичної допомоги); на транспорті для перевезення трупів (катафалки, ритуальний); на транспорті для збирання і перевезення побутових відходів (сміттєвози); на транспорті для перевезення харчових продуктів і сировини тощо.
✅ Профілактична дезінфекція має здійснюватись систематично, за графіком, з дотриманням встановлених нормативів. Так, наприклад, дезінфекція транспорту для перевезення харчової продукції проводиться по мірі необхідності, але не рідше ніж 1 раз на 10 днів. Після миття кузова робочий розчин дезінфекційного засобу наносять на поверхню методом протирання або зрошення з використанням спеціальної апаратури (автомакс, оприскувач або іншого дезінфекційного обладнання) і витримують час експозиції (у відповідності до режиму обраного для дезінфекції дезінфекційного засобу). По закінченні часу дезінфекції розчин змивають з поверхні чистою водою.
Проведення профілактичної дезінфекції і створення умов для дотримання правил особистої гігієни пасажирами і персоналом транспорту ефективні для профілактики більшості інфекційних захворювань з повітряно-крапельним, харчовим і контактно-побутовим механізмом передачі!
Вимоги до дезінфекційних засобів для дезінфекції на транспорті
Дезінфекційні засоби, що використовуються для проведення дезінфекційних заходів мають відповідати чинному законодавству України. Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (ст.34) передбачає державну реєстрацію дезінфекційних засобів.
Функціональні властивості дезінфекційних засобів:
✅ Дезінфекційна ефективність – доведений широкий спектр антимікробної дії проти збудників інфекцій бактеріальної і вірусної етіології при нетривалому часі дезінфекційної дії (5-30 хв.)
✅ Безпечність для користувачів і пасажирів (можливість, за необхідності, проведення обробки у присутності сторонніх осіб, в тому числі пасажирів (наприклад, на залізничному транспорті на шляху прямування потягів), відсутність стійкого неприємного запаху
✅ Універсальність – поєднання дезінфікуючої, миючої і дезодоруючої дії, широкий спектр можливих об’єктів обробки
✅ Відсутність пошкоджуючої дії на об’єкти обробки.
На окремих видах транспорту існують додаткові критерії вибору дезінфекційних засобів, які відповідають особливостям технологічних процесів на цих видах транспорту (наприклад, на залізниці).
Компанія Інтердез пропонує для проведення профілактичних дезінфекційних заходів з метою підтримання санітарно–протиепідемічного режиму застосовувати дезінфекційні засоби, які мають тривалий позитивний досвід використання на підприємствах і в установах різних галузей, зокрема, на об’єктах транспорту:
- ПАТ «Укрзалізниця» (рухомий склад і вокзали)
- КП «Київський метрополітен» (рухомий склад і стаціонарні об’єкти)
- аеропорт «Бориспіль»
- КП «Дніпровський метрополітен»
- КП «Харьківский метрополітен» та ін.
широкий спектр можливих об’єктів обробки
✅ Зверніть увагу на такі дезінфекційні засоби з мийними і дезодоруючими властивостями: «Санікон», Дезекон ОМ», «Санімакс».
-
Рідкий концентрований лужний миючий дезинфікуючий засіб з посиленою мийною дією для дезінфекції, передстерилізаційного очищення, щоденних і генеральних прибирань і санітарної обробки.
- Ефективна дезінфекція
- Передстерилізаційна очищення
- 3 в 1 = дезінфекція + мийка + дезодорування
-
Високоекономічний лужний низькопінний концентрований дезінфекційний засіб на основі композиції четвертинних амонієвих солей, амінів і бігуанідів для дезінфекції, комплексної мийки, дезодорування.
- Ефективна дезінфекція
- Передстерилізаційне очищення
- 3 в 1 = дезінфекція + мийка + дезодорування
- Економічність
-
Рідкий висококонцентрований нейтральний дезінфекційний засіб з помірним піноутворенням для дезінфекції, передстерилізаційного очищення, поточних і генеральних прибирань та мийки.
- Ефективна дезінфекція
- Передстерилізаційна очищення
- Висока економічність
✅ Маємо також бюджетні засоби на основі активного хлору, але також з мийними властивостями: «Новохлор-екстра» (рідкий концентрат), «Соліклор» (гранули), «Санітаб» (таблетки).
-
Рідкий універсальний концентрований лужний дезінфекційний засіб на основі гіпохлориту натрію і комплексу допоміжних функціональних компонентів з широкою сферою застосування (дезінфекція, передстерилізаційне очищення, стерилізація, відбілювання).
- Ефективна дезінфекція
- Передстерилізаційна очищення
- «Холодна» стерилізація
- Універсальність
-
Ефективний, зручний в застосуванні універсальний і економічний засіб у формі гранул для дезінфекції, передстерилізаційного очищення, миття, поточного і генерального прибирання.
- Ефективна дезінфекція
- Передстерилізаційне очищення
- Універсальність в застосуванні
-
Ефективний зручний в застосуванні універсальний і економічний деззасіб в формі швидкорозчинних таблеток для дезінфекції, передстерилізаційного очищення, миття, поточного і генерального прибирання.
- Ефективна дезінфекція
- Передстерилізаційне очищення
- Універсальність в застосуванні
✅ Для швидкої дезінфекції невеликих поверхонь (експозиція 30 с) пропонуємо дезінфекційний засіб на основі композиції двох спиртів «Неоприм» (в т.ч. у пляшці з розпилювачем).
-
Неопрім (Baltiachemi Neoprime) – універсальний готовий до застосування рідкий дезінфекційний засіб на основі композиції етилового та ізопропілового спиртів без барвників і ароматизаторів для антисептичної обробки шкіри рук і тіла та швидкої дезінфекції твердих поверхонь; просочені засобом готові до застосування серветки для очищення і дезінфекції рук і поверхонь.
- Ефективна антисептика
- Швидка дезінфекція
- Безпека для користувачів
- Економічність
✅ Для дотримання правил особистої гігієни пасажирів і персоналу пропонуємо цілу лінійку засобів:
- «Неостерил» (блакитний), у т.ч. у флаконі 75 мл (фасовка для кішені)
- «Неостерил» (серветки дезінфікуючі безворсові з нетканого матеріалу у поштучному індивідуальному пакуванні, а також у пластиковому контейнері по 100 шт.)
- «Неостерил М» – засіб для поєднання миття (видалення забруднень) і одночасної гігієнічної дезінфекції рук при експозиції 30 с – фасування у пляшки по 0,5 л з помпою, 1 л і каністри 5 л (для наливних дозаторів).
-
Готовий до застосування рідкий дезінфекційний засіб на основі композиції спиртів для антисептичної обробки шкіри рук.
- Ефективна антисептична обробка
- Безпека
-
Зручні в застосуванні універсальні антисептичні дезінфікуючі серветки, просочені засобом Неостерил (безбарвний), призначені для очищення і антисептичної обробки шкіри рук, а також очищення і швидкої дезінфекції поверхонь.
- Ефективна антисептика рук
- Швидка дезінфекція поверхонь
- Безпека для користувачів
-
Методичні вказівки щодо застосування засобу НЕОСТЕРІЛ М (Neosteryl М) для антимікробної мийки рук і тіла
- Очищення і гігієнічна обробка за один етап
- Догляд за шкірою рук
Всі запропоновані дезінфекційні засоби мають державну реєстрацію в Україні і необхідні дозвільні і нормативно-методичні документи.