
Хімічні методи стерилізації
Хімічні методи стерилізації (газовий, плазмовий і з застосуванням розчинів засобів) або низькотемпературні (за t<100оС) – це методи, що застосовуються для стерилізації виробів з термолабільних матеріалів, вимагають наявності відповідних хімічних агентів.
Перелік хімічних засобів, які, згідно із затвердженими офіційним методичним рекомендаціям, можуть застосовуватися для хімічної стерилізації, на сьогодні значно ширше, в порівнянні з переліком, зазначеним в ОСТ 42-21-2-85. Однак з урахуванням сучасних уявлень про біоцидні властивості ряду активно діючих речовин, які застосовуються в дезінфікуючих засобах, а також використаних методик і тест-мікроорганізмів для вивчення стерилізуючих властивостей включення деяких засобів в число стерилянтів виглядає недостатньо обґрунтованим.
Наприклад, це відноситься до засобів з групи четвертинних амонієвих сполук, полігуанідин і третинних алкіламінів, а також їх композицій (Пантелєєва Л.Г.).
Стерилізація із застосуванням розчинів хімічних засобів – допоміжний метод
Необхідно також підкреслити, що стерилізація виробів розчинами хімічних засобів є допоміжним методом, оскільки вироби не можна простерилізувати в упаковці, а після закінчення стерилізації їх необхідно промити стерильною рідиною (питна вода або 0,9% розчин натрію хлориду), що при порушенні правил асептики може привести до вторинного обсіменіння простерилізованих виробів мікроорганізмами.
Даний метод застосовується для стерилізації виробів, в конструкції яких використані термолабільні матеріали і коли особливості матеріалів виробів не дозволяють використовувати інші офіційно рекомендовані методи стерилізації. Конструкція виробу повинна дозволяти стерилізувати його розчинами хімічних засобів. При цьому необхідно забезпечити хороший доступ стерилізуючого засобу і промивної рідини до всіх стерилізується поверхонь виробу. На даний час не існує міжнародних стандартів на здійснення процедури контролю якості стерилізації розчинами хімічних засобів.
Всі вироби, простерилізовані в упакованому вигляді, слід відразу використовувати за призначенням без перенесення їх з кабінету в кабінет.
Дезінфікуючий засіб високого рівня для хімічної стерилізації виробів медичного призначення та апаратури
Для хімічної стерилізації виробів медичного призначення та апаратури, виготовлених з термолабільних матеріалів, компанія Інтердез пропонує препарат «Соліокс» – дезінфікуючий засіб високого рівня.
Препаративна форма СОЛІОКСА
Препаративна форма засобу – порошок. Активно діючою речовиною в розчині засобу є надоцтова кислота, що відноситься до окислювача і є одним з найпотужніших біоцидів.
Самоактівація розчину відбувається протягом 15 хвилин після розчинення кошти в воді. Протягом цього часу в розчині синтезується надоцтова кислота в кількості, необхідній для виконання стерилізації та дезінфекції високого рівня. Зміст надоцтової кислоти в розчині в концентрації 1,75% по препарату (це концентрація, яка використовується для стерилізації) – не менше 0,3%, а рН становить 8,0 ± 1,0 одиниць рН, тобто реакція розчинів знаходиться в діапазоні від нейтральної до слаболужної.
-
Дезінфекційний засіб високого рівня для дезінфекції, «холодної» стерилізації, дезінфекції високого рівня та передстерилізаційного очищення, поєднаної з дезінфекцією.
- Дезінфекція високого рівня
- «Холодна» стерилізація
- Передстерилізаційне очищення
- Економічність
Засіб містить миючі, антикорозійні і стабілізуючі вміст надоцтової кислоти компоненти
Широкий спектр антимікробної дії Соліокса:
- високоефективний бактерицид (в т.ч. проти Pseudomonas aeruginosa)
- туберкулоцид (в т.ч. проти Мycobacterium tuberculosis і Мycobacterium terrae)
- вируліцид (в т.ч. проти збудників гепатитів А, В, С, ВІЛ, грипу всіх типів, парагрипу, пташиного грипу, SARS, аденовірусної, ентеровірусної (в т.ч. поліомієліт), коронавірусної, респіраторно-сінтіціальний, риновірусной, ротавірусної інфекції та ін.)
- фунгіцид (в т.ч. проти грибів роду Candida, збудників дерматомікозів, цвілевих грибів A.niger)
- спороцід (в т.ч. проти спор Bacillus subtilis, Bacillus сereus и Aspergillus niger)
- не формуються резистентні штами мікрооорганізмов
Високоефективний стерилянти при експозиції лише 15 хвилин!
Розчини засобу мають миючу дію, помірну корозійну дію відносно низьковуглецевих сталей, в т.ч. з гальванічним покриттям, не ушкоджують нержавіючу сталь, мідь і її сплави, алюміній і його сплави, гуму, пластмаси (поліетилен, поліпропілен, полівінілхлорид, органол і ін.), скло, фаянс, фарфор, кераміку, деревину, лакофарбові покриття і т. д .; мають відбілюючу дію на текстильні матеріали без зниження їх міцності, видаляють плями. Після висихання розчини не залишають на оброблених поверхнях плям і патьоків, легко змиваються водою.
Призначення дезінфікуючого засобу Соліокс:
- стерилізація жорстких і гнучких ендоскопів та медичних інструментів до них, а також інших виробів, які підлягають стерилізації розчинами стерилізуючих засобів;
- дезінфекція високого рівня жорстких і гнучких ендоскопів та медичних інструментів до них, а також інших виробів, що підлягають дезінфекції високого рівня;
- знезараження ВМП, медичної апаратури та обладнання, (в т.ч. апаратів штучної вентиляції легенів, наркозно-дихальної апаратури, кувезів, їдальнею і лабораторного посуду, поверхонь в приміщеннях і т.д.;
- поточна, заключна, профілактична дезінфекція;
- профілактика появи і боротьба з цвіллю, в т.ч. в спорових форм.